top of page
Erkek Çocuklar ve Barbie Bebekler

Erkek Çocuklar ve Barbie Bebekler

Ailelerin sıkça korktuğu ve sorduğu sorulardan biri “oğlum pembe rengi çok seviyor” ya da “oğlum genelde bebeklerle oynamayı daha çok seviyor ne yapmalıyım?”. Bu konu aslında panik sebebi olmamakla birlikte, toplumda cinsiyet rolleri diretilmesinden ve bazı kavramların anlaşılmamasından ötürü yanlış anlaşılmaktadır. Bebekle oynayan erkek çocuğunun ‘aman gey olacak’ olgusuyla yüzyüze kaldığı da maalesef bir gerçektir.

İlk Eğitmenler Aileler

İlk Eğitmenler Aileler

Cinsellikle alakalı fikirler, duygu ve düşüncelerimizi ifade etmek her zaman çok kolay olmayabilir; özellikle söz konusu çocuklar olduğunda. Peki ailelerin çocuklarına cinsellik ve yakın ilişkilerden bahsetmesi neden önemlidir? Çocukları en iyi tanıyan, onların ihtiyaçlarını en iyi bilen, aileleridir. Yürümek, konuşmak, mimikler, yemek yemek, belli durumlarda nasıl davranılması gerektiği gibi konuları çocuklar önce ailelerinden öğrenir.

Cinsel Eğitim Bebeklikte Başlar

Cinsel Eğitim Bebeklikte Başlar

20 Nisan 2015'te Anael Aile Merkezi ve anneysen.com tarafından düzenlenen “Cinsel Eğitim Bebeklikte Başlar” eğitiminde Seksolog ve Cinsel Eğitmen Rayka Kumru, bebeklikten itibaren cinsel eğitimin nasıl olması gerektiği konusunda annelere ve anne adaylarına bilgiler verdi.

Sexting! için çözüm: Seks-Pozitiflik

Sexting! için çözüm: Seks-Pozitiflik

Sexting! için çözüm: Seks-Pozitiflik Yemek yemek ve âşık olmak kadar normal olan, cinsellik de teknoloji gelişmelerinden nasibini alıyor. Selfie fenomeni gibi, ebeveynleri biraz daha alarma geçiren bir fenomen daha radarımıza giriyor: Sexting! Çözüm ise seks-pozitiflik...

HIV Pozitiflerden Korkma

HIV Pozitiflerden Korkma

HIV ve AIDS birçokları için yakınımızda olmayan, sadece haberlerde ya da filmlerde tanık olduğumuz bir hastalık olabilir. Ancak HIV hakkında genel kamuoyu tarafından bilinen gerçeklerin birçok mitlerden, diğer bir deyişle, gerçek olmayan bilgilerden oluşuyor. HIV’den korunmanın en iyi yolu bilgilenmek ve önlem almaktır.

Soğuk Aperatif

Soğuk Aperatif

Haftasonu gelmiş, hava güzel, keyifli bir kahvaltıdan sonra sevgilini alıp eve getirmişsin. İlk düşünce: "İnşallah annemler evde yoktur!" (Devamı linkte)

Cinsellik Eğitimi ve Leylekler

Cinsellik Eğitimi ve Leylekler

Birleşmiş Milletler Dünya Nüfus Raporu’na göre Türk gençleri cinsellik konusunda sınıfta kalmış. Hem de fena şekilde. Çözüm nedir? Kapsamlı cinsellik eğitimi… Cinsellik eğitimi nedir peki? Söylenenler doğru mu hakikaten? Sıkça yanlış anlaşılan bir kavram cinsellik eğitimi. Yakın çevreden “aman çocuklarımıza seks yapmayı öğretiyorlar” gibi algılar uyandıran fakat aslında bunun tam tersine sebep veren bir bilgi topluluğu. (Devamı linkte)

Sosyal Pipi

Sosyal Pipi

Havuza kollukla atılan çocuk, güneşe çıkmadan en ufak santimine kadar güneş kremine boğulan çocuk, bisiklete binerken bile önce eğitim tekerleri kullandırttırılan çocuk, iş o çok değerli pipisine gelince yalnız bırakılır Türkiye'de.

bottom of page