top of page

Seksi olmayan seks tavsiyeleri!Seks hayatınızı daha iyiye götürmek her zaman, her yerde mümkün.

Daha iyi bir cinsel hayatın sırlarından biri; daha çok seks. Çalışarak her şeyi mükemmelleştirebilirsiniz.

Peki, seksle ilgisi olmayan yollardan da daha iyi bir cinsel hayata ulaşabilir miyiz? İşte size birkaç tavsiye:

Terapi:

Özellikle uzun dönem ilişkiler için terapi çok faydalı olabilir. Terapi;

- Kişileri depresyon, anksiyete, fobi ve stress problemlerinden kurtarabilir,

- Hayatımızdaki önemli olaylarla nasıl başa çıkabileceğimizi öğretebilir,

- Kronik rahatsızlıklara rağmen hayattan aldığımız verimi arttırabilir,

- Travmatik olaylardan sonraki süreçte yardımcı olabilir,

- İlişkilerin kalitesini arttırabilir,

- Genel zihinsel ve duygusal sağlığınıza destek verebilir.

Seks ile ne ilgisi var?

Zihinsel ve duygusal açıdan daha sağlıklı olmak, depresyon, anksiyete gibi durumların semptomlarını azaltmak, travma ve önemli olaylar sonrasında yapılacakları bilmek, seksten alınacak hazın artmasına yardımcı olur.

Terapist aynı zamanda beden algısı sorunları, utanma, ilişkilerde iletişim, cinsel travma gibi seks sırasında zevk almanıza engel olabilecek birçok durumla başa çıkmayı öğretebilir.

Bir terapiste ihtiyacınız varsa bu sitelerden yararlanabilirsiniz.

Egzersiz:

Egzersizin fayda sağladığı birçok alan var. Bir tanesi de cinsel yaşam. Kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir (böylece nefes nefese kalmazsınız), kas dayanıklılığını arttırır (böylece daha uzun süre devam edebilirsiniz), ve genellikle vücudunuzun daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olur.

Egzersiz endorfin salgılatır ve hormonları dengeler. Partnerinizle egzersiz yaparsanız, vücudunuz size cicim aylarınızı hatırlatacak kadar çok adrenalin salgılatır ve belki hedefinize bu sayede de ulaşabilirsiniz.

Samimiyetin ne olduğunu anlayın ve üzerinde çalışın:

Birçok insan seks ve samimiyeti denk görse de seks, samimiyetin bileşenlerinden (ve aslında şart olmayan) sadece bir tanesi.

Cinsel ilişkiler sırasında daha iyi iletişim kurmak istiyorsanız samimiyeti sadece partnerinizle değil, arkadaşlarınız, aileniz ve çevrenizdekilerle de çalışmalısınız.

Samimi olabilmek için birkaç öneri:

  • Telefonları kapatın ve kenara bırakın.

  • Aktif dinlemeyi öğrenin. Karşınızdaki size bir şeyler anlatırken hayal kurmadan, başka şeyler düşünmeden, dikkatlice onu dinleyin.

  • Cinsel olmayan fiziksel samimiyeti deneyin. El ele tutuşun, sarılın, kucaklaşın.

  • Sevdiklerinize onlara değer verdiğinizi, yaptıklarının sizin için neler ifade ettiğini söyleyin.

  • Duygularınızı açın ve çekinmeden ifade edin. Biri size duygularını açtığında ise yargılamadan dinleyin.

Samimiyet kurabilme beceriniz seks hayatınıza kesinlikle katkı sağlayacaktır. Ilgisiz, bağlantısız seksten verim beklemek yanlış olur.

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

İyi beslenin:

Daha sağlıklı birey = daha iyi seks, denkleminden yola çıkarak daha iyi beslenmenin yollarını arayın. Çok fazla tuz, şeker, yağ vücudunuzu uyuşturur ve yavaşlatır. Doğru beslenmek, az işlenmiş gıdalar tüketmek sağlığınızı olumlu etkileyeceği gibi libidonuzu da etkiler ve seks hayatınızdan daha çok verim almanıza yardımcı olur.

Tabii ki arada bir yenilen çikolatalı keke bir şey demiyoruz. Sadece daha az işlem görmüş, evde pişirilmiş gıdaları tüketmeye özen gösterin. Hem belki beraber yemek yapmayı öğrenmek sizi birbirinize yakınlaştırır.

Hedeflerinizin peşini bırakmayın:

Nasıl yani? Ne ilgisi var?

Hayatınızı başkalarının iyiliği için yaşadığınızda, benlik algısını kolayca kaybedebilirsiniz. Güçlü ve sağlıklı bir benlik algısına sahip olmanız, hedeflerinizin peşinden gitmeniz, zihinsel sağlığınızı güçlendireceği gibi insanlarla daha sağlıklı ilişkiler kurmanıza da yardımcı olur. Bu yüzden hedeflerinizi ertelemeyin. Peşinden koşun. Hobi edinin. Partneriniz olmadan da yapabileceğiniz etkinlikler bulun. Böylece görüştüğünüzde birbirinize anlatabileceğiniz güzel hikayeleriniz olur.

Ayrıca duyduğumuza göre tuttuğunu koparan kişileri daha seksi ve çekici!

Mutlu, Sağlıklı Hayat = Mutlu, Sağlıklı Seks

Son olarak, genel anlamda mutlu ve sağlıklı bir hayatınız olduğunda kendiniz ve etrafınızdakilerle iligli daha iyi hissedeceğinizden daha tatminkar bir cinsel hayata da sahip olabilirsiniz.


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
bottom of page